I. Lázeňské vinobraní

Třetí zářijové sobotní odpoledne a večer se sklenkou dobrého vína na terase v lázeňském parku. Pečlivě sestavený hudební program a gastronomické menu přichystané speciálně pro tuto příležitost. Na to láká první ročník Lázeňského vinobraní, které promění ochutnávku lahodné révy v příjemný kulturní zážitek.

Širokou nabídku rozlévaných vín, zaručeně čerstvý burčák a mimořádnou gastro nabídku připraví návštěvníkům kavárna Srdce i restaurace Grill Park. Těšit se můžete na grilované pochoutky: domácí vinné klobásy, pstruha na víně, medové kuřecí paličky, řecký špíz halloumi, domácí chléb z pece, rozšířenou nabídku slaných palačinek, rozmanité zobání k vínu, domácí moravské koláčky a další dobroty. V restauraci Park budou po celé odpoledne probíhat řízené degustace s povídáním o víně. K ochutnání bude šest vzorků vynikajících moravských vín oceňovaného vinařství Kosík, chybět nebude ani občerstvení ve stylu tapas.

Po celé odpoledne bude probíhat na terasách hotelu Prusík pásmo hudebních koncertů odkazujících na vinařské oblasti Evropy: chybět nebude moravská cimbálová muzika Aleše Smutného, francouzský šanson v podání Evy Melicharové či temperamentní španělské flamenco v instrumentálním provedení dua Manera. Zajímavé číslo předvede pop-swingový vokální kvartet Tutti Voci, který při této příležitost doplní svůj repertoár o sérii populárních moravských písní v provedení a cappella. Program završí Moravský taneční večer s cimbálkou v restauraci Piano, při němž, kromě domácího i zahraničního folkloru, zazní i populární jazzové, muzikálové a filmové melodie.

Vstup na odpolední program je zdarma, vstupenky na moravský taneční večer a degustaci vína budou v prodeji od 1.6. na hotelových recepcích, případně si je lze rezervovat již nyní prostřednictvím našeho Rezervačního centra. U příležitosti vinobraní si můžete zakoupit víkendový Vinařský pobyt, který krom degustace a tanečního večera zahrnuje i vinnou koupel pro dva ve Wellnesscentru.

Taneční večer: 120 Kč

Degustace : 250 Kč